Zabawki, czyli to, co dzieci kochają najbardziej. Sama pamiętam moją kolejkę, czy kosz z metalowymi samochodzikami i samolotami, którymi bawiłam się godzinami. W tym wpisie przedstawię Wam zabawkowe hity z naszego domu. Przedstawione zabawki nadają się dla dzieci w różnym wieku, więc są inwestycją na lata.

Pamiętajcie, że rynek wtórny to cudowna alternatywa dla typowych zakupów. Dając drugie życie przedmiotom nie tylko dbamy o domowy budżet, ale również o naszą planetę.

Zabawki

Resoraki

Jak twierdzi mój mąż, nie można mieć za dużo samochodzików (ja dokładnie to samo mówię o książkach 😉 ). Coś w tym jest. Ile by ich nie było, zawsze są wykorzystywane w zabawie. Zabawa samochodzikami, to coś co wszyscy uwielbiamy. Obecnie bardzo łatwo zdobyć imponujące zestawy z drugiej ręki. Ekonomicznie i ekologicznie.

Garaż

Drewniany garaż to super dodatek do samochodzików. Na naszym codziennie odgrywane są sceny wypadku, ale spokojnie, nikomu nic się nie dzieje. Służby ratunkowe zawsze przyjeżdżają na czas 😉

Drewniane pojazdy

Większość naszej kolekcji jakiś czas temu udało nam się upolować na Facebooku. Ktoś oddawał drewniane samochody, których już nie potrzebował. Są one duże, niektóre trochę ciężkie, ale wszystkie niezwykle piękne i starannie wykonane. Mogą służyć nie tylko do zabawy, ale także jako dekoracja. Pozostałe to auta matki Kidland.

Kolejka drewniana i autostrada Playtive

Kolejka to klasyk. Niemal każdy miał okazję się bawić w swoim życiu takim cudem. Drewniane elementy dają nieskończenie wiele możliwości tworzenia torów. Jeśli w zestawie znajdują się również mosty, czy tunele, to możemy budować wielopoziomowe drogi. Świetna zabawa dla całej rodziny. Do tego super ćwiczenie dla małych dłoni i rozwijanie kreatywności. Zestawy można dowolnie rozbudowywać, większość marek jest ze sobą kompatybilna. Hitem są elektryczne lokomotywy, które potrafią pociągnąć wiele wagoników – u nas jedna marki Hape, druga z IKEA. Tory mamy róznych marek – Ikea, Hape, Playtive.

Autostrada jest podobna do kolejki, jednak posiada dwa pasy ruchu. Na autostradzie można bawić się samochodzikami, ale pasuje do niej też kolejka. Można się nią bawić na wiele sposobów i dowolnie łączyć. Z części elementów można stworzyć np. pas startowy dla samolotów. Do zestawu można dokupić również parkingi, lotniska, czy port, a także różnego rodzaju pojazdy. Zabawa dla całej rodziny.

Auto sterowane pilotem

Zawsze wydawało mi się, że takie samochodziki są przeznaczone dla starszych dzieci. Jakiś czas temu dostaliśmy taki samochód i okazało się, że nawet dwulatek potrafi się świetnie nim bawić. Po jakimś czasie do naszej kolekcji dołączył drugi i obydwa cieszą się dużym powodzeniem.

Dywan z drogą

Daje on możliwość zabawy samochodzikami gdy nie mamy innej drogi. My go zakupiliśmy zanim mieliśmy autostradę i myślę, że jest to ciekawa alternatywa. Oczywiście lekką wadą jest to, że mamy tylko jedną możliwość drogi, ale za to dywanik oprócz zastosowania w zabawie, może być elementem dekoracji pokoju. My jeden taki dywanik mamy u babci i świetnie się sprawdza. Dywanik z łatwością można uprać w pralce.

Zjeżdżalnia dla autek

Świetna zabawka dla malucha. Nawet kilkumiesięczny malec może się nią zainteresować. Zjeżdżające autka nie tylko zapoznają dziecko z zasadami grawitacji, ale również dostarczą mnóstwo radości.

Mam nadzieję, że pomogłam tym. którzy szukają ciekawych prezentów dla małego dziecka, które kocha pojazdy. Lista oczywiście nie została wyczerpana, bo rynek oferuje całe mnóstwo ciekawych produktów, jednak umieściłam na niej jedynie sprawdzone przez nas zabawki. Jeśli macie w domu zabawkę z tej kategorii, która okazała się u Was hitem, to dajcie mi znać! 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *