Jako rodzice, którzy dużą wagę przywiązują do harmonii ciała i umysłu, szukaliśmy dla naszego syna książek, które pomogą mu taką równowagę zachować. O ile dla dorosłych tego rodzaju tematyka jest popularna, to w przypadku dzieci pozycji tego typu nie ma zbyt wiele.

Małe dzieci, które dopiero są na etapie nauki emocji i sposobów radzenia sobie z nimi, szczególnie potrzebują pomocy w tej kwestii. W tym przypadku idealnie sprawdzają się książki z Krainy Uważności

Ja, joga.

Książka, która zapoznaje dziecko z jogą. Cudownie zilustrowane i łatwe do wykonania asany, które dzieci mogą wykonywać razem z bohaterką książki, to świeny sposób na początek przygody z jogą. Pod koniec książki opisane są poszczególne pozycje jogi i wskazówki dla rodzica.

ja,joga.jpg

Ja, spokój.

ja,spokój.jpg

To pozycja, która wprowadza dziecko w techniki mindfulness. Uczy jak wsłuchać się we własne potrzeby i wprowadzić wewnętrzną równowagę. Idealna pozycja w czasach wiecznego pędu i przebodźcowania. Podobnie jak w przypadku poprzedniej pozycji, pod koniec znajduje się krótki poradnik dla rodzica.

ja,spokój.jpg
ja,spokój.jpg

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *