Przed Wami kolejne zestawienie pomysłów na prezent w tematyce motoryzacyjnej. Tym razem przedstawię Wam nasze hity z kategorii układanek i gier. W zestawieniu znalazły się puzzle o różnym poziomie trudności, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Przy każdej z nich podałam sugerowany wiek dziecka, jednak należy pamiętać, że każde dziecko jest inne. Warto po prostu za nim podążać i dostosowywać zabawki i pomoce do bieżącego poziomu umiejętności.


Puzzle i układanki

Nasz syn bardzo lubi układanie. Dlatego postanowiliśmy połączyć jego dwie pasje i większość układanek mamy związanych z transportem. Dzięki czemu w trakcie układania z chęcią i dużą dokładnością opisuje to, co znajduje się na obrazku.

Baby puzzle Trefl

Zestaw puzzli, który idealnie sprawdzi się na początku przygody z puzzlami. W skład wchodzą 4 układanki o różnym poziomie trudności od 3 do 6 elementów. Elementy są duże, łatwo się je układa, a obrazki są przyjemne dla oka. U nas zainteresowanie nimi pojawiło się przed 2 urodzinami.Drewniane puzzle

Drewnianych puzzli mamy kilka. Większość zakupiliśmy w Pepco, a największe są marki Carousel. Wszystkie z nich mają po 9 elementów. Ich zaletą jest to, że po wyjęciu na podstawce widnieje rysunek, do którego dziecko dopasowuje puzzle. To duże ułatwienie dla malucha, dzięki czemu może ułożyć puzzle samodzielnie. Puzzle są małe i lekkie, więc spokojnie można zabrać je ze sobą np. na wyjazd. Idealnie sprawdzą się dla dzieci powyżej 18 miesiąca życia.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 20200119_122132-1024x968.jpg

Gigantic Puzzle! Baby Trefl

Tym razem coś w rozmiarze XXL. 12-elementowe, duże puzzle. My zdecydowaliśmy się na dwie sztuki – miasto i plac budowy. Obydwie bardzo lubimy. Rekomendowany wiek to 2+.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 20200329_165607-1024x519.jpg

Dodo Puzzle Sorter Transport

Koleje puzzle dla dwulatka. 12 elementów puzzli i 6 wkładek różnego kształtu. Puzzle należą do tych większych, jednak nie są to typowe puzzle XXL.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 20200317_103917-1024x652.jpg

Aksjomat puzzle malucha. Eo Eo! Na ulicy.

Tym razem coś trudniejszego. Małe, 25-elementowe puzzle przedstawiające ruch uliczny. Nasz syn uwielbia te puzzle, dlatego mamy jeszcze inne obrazki z tej kolekcji. Wg. producenta są to puzzle 3+, jednak młodsze dzieci, które mają wprawę w układaniu puzzli, z pewnością sobie z nimi poradzą.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 20200324_205502-scaled-e1585829633879-1024x623.jpg

Drewniane układanki Playtive

Układanki składające się z kilku elementów, które należy ułożyć na podstawce. Dzięki wyżłobionemu kształtowi, dziecko wie, jaki kształt ma ułożyć. Utrudnieniem jest fakt, iż elementy są dwustronne, więc czasem trzeba się trochę natrudzić, żeby je odpowiednio dopasować. Rekomendowany wiek dziecka to 18m+.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie zdjecie-poziom-lokomotywa-1024x576.jpg

Układanka pojazdy

Układanka, która polega na dopasowaniu kształtów poszczególnych pojazdów. Idealna dla roczniaka. My swoją kupiliśmy w jakimś małym sklepiku we Francji, ale na rynku jest mnóstwo podobnych układanek.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 20200331_141410-1024x338.jpg

Magnetyczna układanka – Flying Tiger

Drewniana układanka magnetyczna z drogą, do której dołączone są magnesy w formie pojazdów. Dzięki magnesom pojazdy trzymają się drogi i nie spadają. W zestawie jest aż 20 magnesów, co daje wiele możliwości zabawy.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 20200107_104153-1024x724.jpg

Djeco Vehicules – puzzle drewniane wkrętki

Coś dla małych rączek. Choć nasz syn nie sięgał po tę zabawkę zbyt często, to uważam, że jest ona godna zainteresowania. Wykręcanie i wkręcanie elementów pojazdów to świetny trening małych dłoni. Wg. producenta jest to zabawka 2+, ale moim zdaniem poradzi sobie z nią większość roczniaków.

Gry planszowe

W ostatnim czasie to nasza ulubiona rozrywka. Nasze gry upolowaliśmy zupełnie przypadkiem w second handzie, ale wiem, że można je dostać bez problemu w Internecie. Gry, które Wam zaprezentuję sprawdzą się dla dzieci 2+.

Orchard Toys Bus Stop Game

Świetna gra dla całej rodziny. Każdy z uczestników gry ma swój autobus i przyporządkowany kolorystycznie pionek na planszy. Uczestnicy rzucają kostką i przemieszczają się o ilość wylosowanych pól. Pola oznaczone są „+” i „-„. Jeśli gracz stanie na plusie, to pasażerowie wsiadają, jeśli na minusie to wysiadają. Zadaniem uczestników jest zapełnienie autobusu jak największą ilością pasażerów.

All Aboard!

Gra typu 2w1. Każdy z uczestników ma jeden wybrany pojazd i jego zadaniem jest uzbieranie wszystkich elementów. Kto pierwszy to zrobi, ten wygrywa. Gra ma dwa warianty:

Wariant 1 – kolory.

Uczestnicy mają za zadanie zebrać komplet kolorowych kwadracików. Każdy uczestnik rzuca kostką z kolorami i otrzymuje kwadracik z kolorem, który wylosował.

Wariant 2 – kształty

Uczestnicy losują kształt na tarczy i otrzymują pasażera swojego pojazdu na kształcie, który wylosowali. Kto pierwszy zapełni autobus pasażerami, ten wygrywa.

Roary. The Racing Car.

Prosta gra podłogowa, która polega na rzucaniu kostką i przemieszczaniu się pionkiem po torze. Na drodze można spotkać pola, które nas cofają oraz takie, które przesuwają nas do przodu.

Niezależnie od tego, którą układankę czy grę wybierzecie, nie zapominajcie, że ma ona służyć przede wszystkim dobrej zabawie :). Pamiętajcie także, że rynek wtórny to cudowna alternatywa dla typowych zakupów. Dając drugie życie przedmiotom nie tylko dbamy o domowy budżet, ale również o naszą planetę.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *