Mając w domu dwulatka, który kocha książki, ciągle przeglądamy dostępne na rynku pozycje. Na książki z tej serii natknęliśmy się zupełnie przypadkiem w jednej z okolicznych księgarni. Od razu wiedzieliśmy, że staną się u nas hitem. Nie zastanawialiśmy się zbyt długo i zamówiliśmy pozycje, które naszym zdaniem będą się cieszyć jego zainteresowanie. Wybraliśmy zestaw startowy „Język angielski” z piórem i dodatkowo „Świat zwierząt”. Książki okazały się takim hitem, że kolejna pozycja szybko znalazła się na liście świątecznych prezentów. Tym razem wybór padł na „Transport”, który od razu zyskał zainteresowanie syna.

Kilka słów o książkach

Książki z tej serii działają z elektronicznym piórem. Każda z książek ma zakodowanych kilkaset do kilku tysięcy dźwięków. Są wśród nich m.in. nazwy przedmiotów, zwierząt, opisy ilustracji, a także dźwięki przyrody, pojazdów, a nawet piosenki. Oprócz podstawowych nazw, można wybrać opcję bardziej opisową. Dzięki temu możemy dowiedzieć się więcej o danym przedmiocie, zwierzęciu lub usłyszeć dialogi. W przypadku książki „Język angielski” te opcje dostępne są w języku polskim i angielskim.

Kolejną ciekawą opcją są quizy, które występują w kilku poziomach trudności. Zadaniem dziecka jest odnalezienie np. miejsca, przedmiotu czy osoby, o której jest mowa lub której nazwa jest wymieniona.

Dla jakiego wieku?

Według autorów książek przedział wiekowy każdej z nich jest inny. Niektóre książki oznaczone są jako odpowiednie od 3 roku życia, inne zaś od 6. Naszym zdaniem sprawa jest zupełnie indywidualna. Nasz dwuletni syn korzysta z książek 6+ i wiem, że posłużą nam jeszcze przez dobrych kilka lat, bo stopniowo będzie odkrywał kolejne funkcje i interesujące treści.

Jakie książki się sprawdziły u nas, a co nam się nie spodobało

Zacznę od książki, która naszym zdaniem wypada bardzo słabo na tle reszty. Mowa o pozycji „Mój pierwszy elementarz”. Na szczęście mieliśmy okazję sprawdzić tę książkę w księgarni przed zakupem, dzięki temu uniknęliśmy rozczarowania w domu. Zarówno szata graficzna, jak i dźwięki, w naszej ocenie są dużo gorszej jakości od pozostałych pozycji. Oczywiście kwestia gustu, jak wszędzie.

Na naszej liście prezentów znajdują się „Atlas Świata”, „Ciało Człowieka” i „Dinozaury” – te pozycje mieliśmy okazję oglądać w księgarni i bardzo nam się spodobały. Seria o zawodach oraz puzzle również prezentują się zachęcająco ;).

Teraz najważniejsze, czyli książki, które pokochaliśmy:

Transport

czytaj_z_albikiem_transport.jpg
czytaj_z_albikiem_transport.jpg
czytaj_z_albikiem_transport.jpg

To cudowna pozycja dla miłośników wszelkich form transportu. Bardzo ładne ilustracje, mnóstwo ciekawych informacji i nazw, które zaskoczą nawet dorosłych. Opisy różnych pojazdów, podstaw zasad ruchu drogowego, czy scenek z życia, to świetna sposób na poszerzanie słownictwa i naukę w jednym.

Język Angielski

Wspaniały sposób na wprowadzenie języka angielskiego już od najmłodszych lat. Dziecko dotykając poszczególne elementy na obrazku poznaje ich nazwę. Po przyłożeniu pióra do flagi można zmienić język na polski. Dla miłośników piosenek przewidziano kilka anglojęzycznych utworów, które szybko wpadają w ucho.

Świat Zwierząt

Pięknie zilustrowana książka przedstawiające zwierzęta z różnych krain geograficznych. Możemy poznać tam m.in. mieszkańców tropikalnej sawanny, mroźnej Arktyki, czy puszczy amazońskiej. Nazwy niektórych zwierząt i roślin mogą zaskoczyć nawet dorosłych. Każdy zakątek świata jest w skrócie omówiony. W książce możemy poznać nazwy zwierząt, posłuchać informacji dodatkowych na ich temat, a nawet usłyszeć dźwięki jakie wydają.

Jeśli tak jak ja szukacie dla dziecka pozycji ciekawych, mądrych i jednocześnie dostarczających rozrywki, to ta seria jest zdecydowanie dla Was. Pełną ofertę znajdziecie tutaj.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *